Gimnazjum w Szczytnej
Strona Główna · Do pobrania · Artykuły · Linki · · Listopad 28 2014 10:19:24
Nawigacja
Strona Główna
Do pobrania
Artykuły
Galeria
Zajęcia dodatkowe
Linki
Nauczyciele
Plan lekcji
Szukaj

PEDAGOG
Informacje
Kontakt

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 140
Najnowszy Użytkownik: wojo245

Losowa fotografia

Witamy
Witajcie na stronie Gimnazjum w Szczytnej!
ul. Wolności 80
57-330 Szczytna
tel/fax 0748683350
NIP 8831638442
napisz do nas

News
Kurs komputerowy

BEZPŁATNY Kurs komputerowy 50+

w Gimnazjum w Szczytnej

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu osoby o statusie zatrudniony lub bezrobotny w wieku od 50 do 64 lat.

Projekt adresowany jest do osób z terenu województwa dolnośląskiego, które z własnej inicjatywy chcą nabyć umiejętności w zakresie obsługi najczęściej używanych programów komputerowych i potwierdzić te umiejętności zdaniem egzaminu i otrzymaniem certyfikatu.

Projekt realizowany przez Business Center 1

w partnerstwie z Fundacją Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia

Angela dnia listopad 19 2014 11:10:32 · 0 Komentarzy · 5 Czytań · Drukuj
Konkurs Pieśni Patriotycznej
Konkurs

Już po raz szósty odbył się w naszej szkole Konkurs Pieśni Patriotycznej. W tym roku udział w konkursie (oprócz naszych gimnazjalistów) wzięły dwie klasy ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego. Gratulujemy klasie Ib za zajęcie pierwszego miejsca, klasie VI za zajęcie drugiego miejsca oraz klasie IIIa za zajęcie trzeciego miejsca.

Podczas tej imprezy uczczono także Narodowe Święto Niepodległości. Apel przygotowali uczniowie klas trzecich.

Uczniowie klas drugich w ramach projektu edukacyjnego zaprezentowali sylwetkę Oskara Kolberga w multimedialnym przedstawieniu.

Angela dnia listopad 14 2014 17:39:57 · Drukuj
ŚWIĘTO NIEPODLEGLOŚCI
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Angela dnia listopad 07 2014 21:35:05
0 Komentarzy · 10 Czytań · Drukuj
Wycieczka klasy I A do Laboratorium Papieru
Klasa I A wraz z wychowawczynią p. Joanną Janicką-Bałchan wybrała się na wycieczkę do Muzeum Papiernictwa na wystawę „Laboratorium papieru”. W ekspozycji zwiedzającym udostępniono zabytkową aparaturę metrologiczną pozwalającą oznaczyć wybrane cechy papieru. Mogliśmy więc samodzielnie zbadać cechy strukturalne papieru, czyli jego gramaturę, grubość i twardość. Naszym zdaniem najciekawsze było stanowisko, na którym oznaczaliśmy liczbę podwójnych zgięć, jaką wytrzyma papier do przerwania. Badanie to umożliwił nam aparat pochodzący z 1920 r. Dużym zaskoczeniem była dla nas lekcja pisania na maszynie. Poznaliśmy jej budowę i zasadę działania i przekonaliśmy się, że pisanie na komputerze jest łatwiejsze. Zrozumieliśmy też, na czym polega postęp techniczny.
Angela dnia październik 13 2014 20:43:42 · Drukuj
Sprzątanie świata
Journal3 października całą szkołą wyruszyliśmy sprzątać świat, a tak dokładanie oczyścić las ze śmieci pozostawionych przez turystów. Podczas tej akcji odbyły się także konkursy, w których uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą. Na zakończenie wszyscy zasiedli przy ognisku i z apetytem zjedli kiełbaski przygotowane przez Nadleśnictwo Zdroje ze Szczytnej. Zdjęcia dostępne są w galerii.
Angela dnia październik 09 2014 20:02:16
0 Komentarzy · 59 Czytań · Drukuj
Europejski Dzień Języków Obcych
JournalDnia 26.09.2014 w naszej szkole, jak co roku miały miejsce obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Szkoła była kolorowo ozdobiona plakatami informacyjnymi na temat różnych krajów europejskich, ich kultury i tradycji. Na dużej gazetce pojawiły się informacje propagujące naukę języków obcych. Dzień ten obchodzony jest w naszym gimnazjum z ogromnym zaangażowaniem uczniów i rodziców, którzy pomagają przy pieczeniu ciast i przygotowywaniu sałatek. Ponadto wylosowani uczniowie z poszczególnych klas wzięli udział w konkursie języka angielskiego i niemieckiego. Zwycięzcy otrzymali oceny celujące(Michał Czech kl. II oraz Kasia Gunia z kl. IIa), bardzo dobre (Agata Zielińska z kl.IIIa, Szymon Gawryś z kl.Ib i Kacper Wołoszka z kl.IIIb) z języków obcych. W klasyfikacji klasowej wygrała klasa IIa. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! W czasie przerw na korytarzu rozbrzmiewała muzyka. Było wesoło, kolorowo i smacznie!Pieczę nad organizacją i przebiegiem całej imprezy miały nauczycielki języków obcych w naszej szkole: Pani Małgorzata Krzyścin i Pani Agnieszka Drozdowska.
Angela dnia październik 01 2014 21:06:32
0 Komentarzy · 20 Czytań · Drukuj
Zebranie z Rodzicami
GIM23 września o godzinie 16 odbędzie się wywiadówka. Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy. Dyrektor i Grono Pedagogiczne Gimnazjum w Szczytnej.
Angela dnia wrzesień 18 2014 22:19:33 · Drukuj
Wycieczka do Muzeum Papiernictwa
W dniu 14. 09.2014 r.w całej Europie obchodzono tzw. Europejskie Dni Dziedzictwa, podczas których w wielu muzeach przygotowano specjalne programy dla zwiedzających. Również Muzeum Papiernictwa w Dusznikach włączyło się w tę akcję. Grupa uczniów z naszego gimnazjum (Julka Busse, Malwina Wróbel, Konrad Gorgol, Dawid Tynik, Natalia Dorosz, Antek Malik i Maciek Filip) wraz z opiekunkami- panią Joanną Szczerek i Joanną Janicką –Bałchan postanowiła skorzystać z oferty papierni. Rankiem, przy sprzyjającej aurze, ruszyliśmy tzw. górną szosą do Dusznik. W muzeum wysłuchaliśmy wykładu prof. Rafała Eysyymontta z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego o młynach wodnych na Dolnym Śląsku. Przez moment poczuliśmy się jak na wyższej uczelni, wykład bowiem miał rzeczywiście naukowy charakter. Był jednak okraszony licznymi ilustracjami, co ułatwiało odbiór. Następnie pan dyrektor Muzeum, pan Maciej Szymczyk, opowiedział nam o samym młynie papierniczym w Dusznikach. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że młyny wodne istniały też w Szczytnej. Kolejnym punktem programu było oczywiście czerpanie papieru. Na koniec miała się odbyć zabawa archeologiczna pt. „Szukamy koła wodnego”, jednak nie do końca się udała. Wracaliśmy zadowoleni korzystając z dolnośląskich linii kolejowych. Dziękujemy uczestnikom tej wycieczki za mile spędzony czas. Zachęcamy wszystkich uczniów naszego Gimnazjum do udziału w zajęciach koła kulturoznawczego- nie będziecie żałować.

Opiekunki Joanna Janicka-Bałchan i Joanna Szczerek

Angela dnia wrzesień 15 2014 15:12:41
0 Komentarzy · 17 Czytań · Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
GrafikiW galerii można obejrzeć zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego.
Angela dnia wrzesień 06 2014 21:45:30
0 Komentarzy · 135 Czytań · Drukuj
OGŁOSZENIE

DRODZY NAUCZYCIELE, EMERYCI GIMNAZJUM W SZCZYTNEJ

W dniach od 11.10.2014 r. do 12.10.2014 r. (sobota, niedziela) w ramach ZAKŁADOWEGO FUNDUSZU ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH odbędzie się wycieczka do Szklarskiej Poręby .

Koszt około 180 zł (wycieczka będzie dofinansowana z ZFŚS ) Nocleg, wyżywienie, bogaty program !!!

Chętnych proszę o zapisy w Gimnazjum (nr tel. 74 8683 350) do dnia 10.09.2014 r.

Angela dnia wrzesień 05 2014 13:28:19
0 Komentarzy · 61 Czytań · Drukuj
Dolnośląski Festiwal Nauki
18 września br. jak co roku wybieramy się na Dolnośląski Festiwal Nauki do Wrocławia. Gościć będziemy na Uniwersytecie Wrocławskim Wydział Matematyki i Informatyki. Uczestniczyć będziemy w następujących zajęciach::

1. Jak pomagać szczęściu, czyli zwierzęta w pościgu na planszy.

2. Maraton matematyczny - konkurs.

3. Jak działa GPS?

4. Zwiedzanie wystawy - matematyczne origami.

Zapraszamy chętnych :)

Angela dnia wrzesień 03 2014 17:37:31
0 Komentarzy · 46 Czytań · Drukuj

Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zegar & Kalendarz

Statystyka:
Jest godzina:


Strona wygenerowana w 1.001 sek.
Gości online: 1
Brak Użytkowników Online

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes205743 Unikalnych wizyt