Gimnazjum w Szczytnej
Strona Główna · Do pobrania · Artykuły · LinkiPaździernik 23 2014 17:05:45
Nawigacja
Strona Główna
Do pobrania
Artykuły
Galeria
Zajęcia dodatkowe
Linki
Nauczyciele
Plan lekcji
Szukaj

PEDAGOG
Informacje
Kontakt

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 140
Najnowszy Użytkownik: wojo245

Losowa fotografia

Witamy
Witajcie na stronie Gimnazjum w Szczytnej!
ul. Wolności 80
57-330 Szczytna
tel/fax 0748683350
NIP 8831638442
napisz do nas

Wycieczka klasy I A do Laboratorium Papieru
Klasa I A wraz z wychowawczynią p. Joanną Janicką-Bałchan wybrała się na wycieczkę do Muzeum Papiernictwa na wystawę „Laboratorium papieru”. W ekspozycji zwiedzającym udostępniono zabytkową aparaturę metrologiczną pozwalającą oznaczyć wybrane cechy papieru. Mogliśmy więc samodzielnie zbadać cechy strukturalne papieru, czyli jego gramaturę, grubość i twardość. Naszym zdaniem najciekawsze było stanowisko, na którym oznaczaliśmy liczbę podwójnych zgięć, jaką wytrzyma papier do przerwania. Badanie to umożliwił nam aparat pochodzący z 1920 r. Dużym zaskoczeniem była dla nas lekcja pisania na maszynie. Poznaliśmy jej budowę i zasadę działania i przekonaliśmy się, że pisanie na komputerze jest łatwiejsze. Zrozumieliśmy też, na czym polega postęp techniczny.
Angela dnia październik 13 2014 20:43:42 · Drukuj

Sprzątanie świata
Journal3 października całą szkołą wyruszyliśmy sprzątać świat, a tak dokładanie oczyścić las ze śmieci pozostawionych przez turystów. Podczas tej akcji odbyły się także konkursy, w których uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą. Na zakończenie wszyscy zasiedli przy ognisku i z apetytem zjedli kiełbaski przygotowane przez Nadleśnictwo Zdroje ze Szczytnej. Zdjęcia dostępne są w galerii.
Angela dnia październik 09 2014 20:02:16 0 Komentarzy · 37 Czytań · Drukuj

Europejski Dzień Języków Obcych
JournalDnia 26.09.2014 w naszej szkole, jak co roku miały miejsce obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Szkoła była kolorowo ozdobiona plakatami informacyjnymi na temat różnych krajów europejskich, ich kultury i tradycji. Na dużej gazetce pojawiły się informacje propagujące naukę języków obcych. Dzień ten obchodzony jest w naszym gimnazjum z ogromnym zaangażowaniem uczniów i rodziców, którzy pomagają przy pieczeniu ciast i przygotowywaniu sałatek. Ponadto wylosowani uczniowie z poszczególnych klas wzięli udział w konkursie języka angielskiego i niemieckiego. Zwycięzcy otrzymali oceny celujące(Michał Czech kl. II oraz Kasia Gunia z kl. IIa), bardzo dobre (Agata Zielińska z kl.IIIa, Szymon Gawryś z kl.Ib i Kacper Wołoszka z kl.IIIb) z języków obcych. W klasyfikacji klasowej wygrała klasa IIa. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! W czasie przerw na korytarzu rozbrzmiewała muzyka. Było wesoło, kolorowo i smacznie!Pieczę nad organizacją i przebiegiem całej imprezy miały nauczycielki języków obcych w naszej szkole: Pani Małgorzata Krzyścin i Pani Agnieszka Drozdowska.
Angela dnia październik 01 2014 21:06:32 0 Komentarzy · 7 Czytań · Drukuj

Zebranie z Rodzicami
GIM23 września o godzinie 16 odbędzie się wywiadówka. Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy. Dyrektor i Grono Pedagogiczne Gimnazjum w Szczytnej.
Angela dnia wrzesień 18 2014 22:19:33 · Drukuj

Wycieczka do Muzeum Papiernictwa
W dniu 14. 09.2014 r.w całej Europie obchodzono tzw. Europejskie Dni Dziedzictwa, podczas których w wielu muzeach przygotowano specjalne programy dla zwiedzających. Również Muzeum Papiernictwa w Dusznikach włączyło się w tę akcję. Grupa uczniów z naszego gimnazjum (Julka Busse, Malwina Wróbel, Konrad Gorgol, Dawid Tynik, Natalia Dorosz, Antek Malik i Maciek Filip) wraz z opiekunkami- panią Joanną Szczerek i Joanną Janicką –Bałchan postanowiła skorzystać z oferty papierni. Rankiem, przy sprzyjającej aurze, ruszyliśmy tzw. górną szosą do Dusznik. W muzeum wysłuchaliśmy wykładu prof. Rafała Eysyymontta z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego o młynach wodnych na Dolnym Śląsku. Przez moment poczuliśmy się jak na wyższej uczelni, wykład bowiem miał rzeczywiście naukowy charakter. Był jednak okraszony licznymi ilustracjami, co ułatwiało odbiór. Następnie pan dyrektor Muzeum, pan Maciej Szymczyk, opowiedział nam o samym młynie papierniczym w Dusznikach. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że młyny wodne istniały też w Szczytnej. Kolejnym punktem programu było oczywiście czerpanie papieru. Na koniec miała się odbyć zabawa archeologiczna pt. „Szukamy koła wodnego”, jednak nie do końca się udała. Wracaliśmy zadowoleni korzystając z dolnośląskich linii kolejowych. Dziękujemy uczestnikom tej wycieczki za mile spędzony czas. Zachęcamy wszystkich uczniów naszego Gimnazjum do udziału w zajęciach koła kulturoznawczego- nie będziecie żałować.

Opiekunki Joanna Janicka-Bałchan i Joanna Szczerek

Angela dnia wrzesień 15 2014 15:12:41 0 Komentarzy · 9 Czytań · Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
GrafikiW galerii można obejrzeć zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego.
Angela dnia wrzesień 06 2014 21:45:30 0 Komentarzy · 109 Czytań · Drukuj

OGŁOSZENIE

DRODZY NAUCZYCIELE, EMERYCI GIMNAZJUM W SZCZYTNEJ

W dniach od 11.10.2014 r. do 12.10.2014 r. (sobota, niedziela) w ramach ZAKŁADOWEGO FUNDUSZU ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH odbędzie się wycieczka do Szklarskiej Poręby .

Koszt około 180 zł (wycieczka będzie dofinansowana z ZFŚS ) Nocleg, wyżywienie, bogaty program !!!

Chętnych proszę o zapisy w Gimnazjum (nr tel. 74 8683 350) do dnia 10.09.2014 r.

Angela dnia wrzesień 05 2014 13:28:19 0 Komentarzy · 47 Czytań · Drukuj

Dolnośląski Festiwal Nauki
18 września br. jak co roku wybieramy się na Dolnośląski Festiwal Nauki do Wrocławia. Gościć będziemy na Uniwersytecie Wrocławskim Wydział Matematyki i Informatyki. Uczestniczyć będziemy w następujących zajęciach::

1. Jak pomagać szczęściu, czyli zwierzęta w pościgu na planszy.

2. Maraton matematyczny - konkurs.

3. Jak działa GPS?

4. Zwiedzanie wystawy - matematyczne origami.

Zapraszamy chętnych :)

Angela dnia wrzesień 03 2014 17:37:31 0 Komentarzy · 33 Czytań · Drukuj

Plan lekcji na rok 2014/2015
GIMPlan lekcji na rok szkolny 2014/2015 jest już dostępny.
Angela dnia wrzesień 01 2014 18:21:12 · Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
NewsyZapraszamy wszystkich uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 o godzinie 9.30.
Angela dnia sierpień 31 2014 10:59:56 · Drukuj

Imprezy szkolne
JournalW naszym gimnazjum w roku szkolnym 2013/2014 odbyło się wiele ciekawych i kolorowych imprez. Już na początku roku uczniowie Obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych(26.09). Pod przewodnictwem nauczycieli języków obcych w naszym gimnazjum uczniowie poszczególnych klas prezentowali wybrane przez siebie kraje całego świata (Japonia Chiny Hiszpania...) Młodzież przygotowywała kolorowe plakaty informacyjne, dania charakterystyczne dla danego kraju, strój oraz musiała zaprezentować w postaci wiersza lub piosenki język urzędowy danego kraju. Było bardzo wesoło i kolorowo. Celem imprezy było uświadomienie młodzieży sensu uczenia się języków obcych, przybliżenie innych kultur i świetna zabawa. W maju świętowaliśmy Dzień Unii Europejskiej oraz dziesiątą rocznicę wejścia Polski do UE. Z tej okazji nauczyciele języków obcych w naszej szkole Pani Małgorzata Krzyścin(język angielski) i Pani Agnieszka Drozdowska (język niemiecki) zorganizowały turniej międzyklasowy. Wszystkie klasy otrzymały informacje na temat sześciu krajów europejskich. Ich zadaniem było przyswoić wiedzę i pochwalić się nią na owym turnieju. Pytania były bardzo szczegółowe. Wykorzystano zdjęcia, filmy, muzykę. Umiejętność pracy w grupie i doping publiczności bardzo pomagały zawodnikom. Emocje sięgały zenitu a trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone. Kolejną atrakcją była również wycieczka do Krakowa i Wieliczki. Wzięli w niej udział głównie uczniowie klas IIa (wych. Agnieszka Drozdowska) i IIb (wych. Małgorzata Krzyścin). Pod fachową opieką przewodników młodzież zwiedziła Wawel z grobami władców Polski i Dzwonem Zygmunta, Rynek, Sukiennice, kościół Mariacki. Odwiedzili również smoka wawelskiego i Interaktywne Muzeum „Podziemia Rynku”. Wzięli udział w przeprowadzaniu doświadczeń w specjalnym ogrodzie zwiedzili przepiękną, zabytkową kopalnię w Wieliczce. Wrócili do domu bardzo zmęczeni ale zadowoleni.

Agnieszka Drozdowska

Angela dnia czerwiec 28 2014 10:21:01 0 Komentarzy · 43 Czytań · Drukuj

Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zegar & Kalendarz

Statystyka:
Jest godzina:


Strona wygenerowana w 1.716 sek.
Gości online: 1
Brak Użytkowników Online

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes195770 Unikalnych wizyt